KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14413250

nr 1441 3250

Axel Axelson

(1854-1892), Sverige

Signerad, daterad 1879, "Calle del Paradiso, Venezia". Akvarell, bildmått: 44x26, yttermått inklusive ram: 72x55 cm

Axel Axelson, svensk målare född i Stockholm 1854, död i Lund 1892.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 10 januari 2022
kl 18:08:14

4/1 19:01:16 1      Vinnande bud

Axel Axelson

Läs mer om Axel Axelson